-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az óriáshangya, amelynek maradványai akkorák, mint egy kisebb méretű madár olyan, mint egy másodosztályú horrorfilm főszereplője. 50 millió évvel ezelőtt azonban ez a hangya a föld felszínén élt.
A Titanomyrma lubei néven számon tartott hangyafaj kövülete 5 cm hosszú. A Proceedings of the Royal Society B című lapban megjelent cikk szerint a megkövült rovar arról is tanúskodik, hogy hogyan befolyásolta a klímaváltozás a fajok elterjedését az Eocén időszak alatt. Bár a hangya szokásairól vagy táplálkozásáról csak nagyon kevés információ áll rendelkezésünkre, mégis meglepő, hogy ezt a szárnyas hangyakirálynőt, amelyet a tudósok mostanáig egy trópusi hangyafaj képviselőjének tartottak egy wyomingi feltárásban, a tavi üledékekben találták meg.

Az Eocén ideje alatt a hőmérséklet ezen a területen jóval magasabb volt, mint manapság, főként a magas hőmérsékletű globális felmelegedési periódusok alatt. A kontinensek helyzete sem egyezik meg azzal, amit mi ismerünk. Európát és Észak-Amerikát egy, az északi sarkkörön átívelő földnyelv kötötte össze.
A tudósok szerint a hangyák kihasználták ezeket a meleg időszakokat és a trópusi éghajlatú európai kontinensről átvándoroltak Észak-Amerikába. Bruce Archibald, a Simon Frasier Egyetem kutatója szerint nagyon fontos a hasonló jellegű vándorlási folyamatok tanulmányozása, mivel ismét egy klímaváltozási folyamat küszöbén állunk.