-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Négy fiókával gyarapodott a Nyíregyházi Állatpark szürkenyakú koronásdaru (Balearica regulorum) családja.
A parkban élő daru tenyészpár eddig is szép eredményekkel büszkélkedhetett, hiszen az elmúlt években egyszerre két-három fiókát neveltek fel. Az idei szaporulat azonban rekordnak számít, mivel négy utód kelt ki a tojásokból - közölte a sóstógyógyfürdői állatkert szerdán a honlapján.
A fiókák nemcsak méretüket, hanem színüket tekintve is jelentősen különböznek a felnőtt állatoktól: homokszínű tollazatuk pihés, fejükön még nincs tollkorona, amelyről a faj a nevét kapta.
![]() |
Az aranyszínű fejdíszt viselő koronásdarvak talán a legimpozánsabb és leglátványosabb madarak a Nyíregyházi Állatparkban, a nász idején vad táncot lejtenek és harsányan kiáltoznak. A madarak nemcsak a táncban jeleskednek, de a gyermeknevelésből is mindketten kiveszik a részüket: a nemrég kikelt kicsinyeik előtt lépkedve csipegetnek, így tanítgatják őket a táplálékszerzés fortélyaira - olvasható a www.sostozoo.hu oldalon.
A szürkenyakú, vagy más néven déli koronásdarvak Kelet- és Dél-Afrika nyílt, szavannás területein őshonosak. Különösen folyók, vagy nagyobb állóvizek közelében érzik otthon magukat. Általában párban vagy kisebb családi közösségekben élnek, de időnként előfordul, hogy egy táplálékban gazdagabb területen 80-100 madár is csoportosul.
(MTI)