-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Egy hónap alatt, egy métert nőtt a mandzsu daru fióka, aki május végén született a Nyíregyházi Állatparkban.
A barna pihetollakat viselő fióka 30 napnyi kelés után bújt ki a tojásból, melyet a monogám párkapcsolatban élő daru tenyészpár felváltva költött ki. Tollazata majd 1.5-2 év múlva lesz szüleihez hasonló, de táplálkozása már megegyezik velük, azaz a kisebb gerinces és gerinctelen állatok mellett magvakat, rügyeket és leveleket is fogyaszt - írja honlapján az állatkert.

Mi az a japán daru?
A japán daru (Grus japonensis) a legnagyobb és egyik legimpozánsabb darufaj, testhossza a 160 cm , míg szárnyfesztávolsága a 2 métert is eléri. Jellegzetessége a homlokon látható élénkvörös minta, amely valójában egy kopasz bőrfelület. Költöző madár, a nyarat és a tavaszt Szibériában, Észak-kelet Kínában és Mongolóliában tölti, míg az őszi és téli időszakot Koreában és Japán északi részén.
Veszélyeztetett állatfaj lett a japán daru
A japán daru élőhelyén a béke és a szerencse jelképe, így évszázadokon át védelem alatt állt, ám napjainkban élőhelyeik megszűnése, mocsarak lecsapolása és a vadászat miatt, egyedszáma drasztikusan lecsökkent- a Természetvédelmi Világszövetség adatai alapján kevesebb mint 1800 egyed él a természetben-így állatkertek fogtak össze megmentésükért.