-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A különféle eszközök, vagy élőlények kergetése nagyjából két okra vezethető vissza. Egyrészt a mozgó dolgok kergetése, a kutyákban ösztönös, amely a zsákmány elkapását és megszerzését segítette abban az időben, amikor a kutyák még vadásztak.
Mára ez a tulajdonság kutyafajtáktól függően elhalványult, de vannak bizonyos fajták, melyekben még mindig erősen él a zsákmányösztön. Az ilyenfajta motivációt csakis komoly fegyelemmel lehet ellensúlyozni. Ez esetben mindenképpen javasolt, hogy a kutyával rendszeresen és nagyon következetesen foglalkozzunk.
![]() |
Ha lehetőségünk van rá, járjunk vele kutyaiskolába, ahol megtanulhatunk hatni rá. A kergetés másik oka lehet az, hogy a kutya bizonytalan vagy fél, és a tőle távolodó tárgyakat úgy értékeli, hogy menekülnek előle, így aztán megpróbálja azokat elijeszteni.
Az erejét fitogtatja. Mivel ilyenkor a tárgyak, emberek tovább távolodnak, meg lesz róla győződve, hogy ő ijesztette el őket, azaz a legközelebbi ilyen alkalomkor még hevesebben fogja ugatni és üldözni a tárgyat.
Az ilyen típusú kutyák általában ugatnak, üldözés közben, míg a zsákmányt kegetők "csendben üldöznek". Ha a kutyánk bizonytalan, mindenképpen szocializálnunk kell és hozzászoktatni a környezet ingereihez. Ha megszokja a környezetét, már biztonságban fogja magát érezni és nem lesz oka kergetőzni. Az utólagos szocializációban a kutyaiskolák is sokat segíthetnek.