-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Január elsejétől minden négy hónapnál idősebb kutyába kötelező azonosító mikrochipet helyeztetni, amely révén azonosítható a kutya gazdája.
Bár nőtt a chippel ellátott kutyák száma a januárban hatályba lépett szabályozás óta, az állatvédők a mentett kutyáknál sok esetben találkoznak olyan transzponderrel, amelynek azonosítószámához nem tartoznak az országos állatnyilvántartó rendszerben tulajdonosi adatok.
![]() |
Január elsejétől minden négy hónapnál idősebb kutyába kötelező azonosító mikrochipet helyeztetni, amely révén azonosítható a kutya gazdája. Az Orpheus Állatvédő Egyesület állatmentő szakembereinek tapasztalata szerint bár nőtt a chippel ellátott kutyák száma, gyakran a mikrochip azonosítójához nem tartozik tulajdonosi adat, amelyet az állatorvosnak kellene rögzítenie a transzponder behelyezésekor - áll az állatvédők MTI-hez eljuttatott keddi közleményében.
Januártól az azonosítóchip nélküli kutyákat az állatorvosok nem látják el. A mikrochip néhány ezer forintos egyszeri költségét sokan meg szeretnék spórolni, ezért állatukon a kötelező veszettség elleni védőoltás beadatását, a féregtelenítést, az egyéb kezeléseket is elkerülik. Így az állatok védtelenekké válhatnak az emberre is veszélyes betegségekkel szemben. Akit rajtakapnak egy esetleges ebösszeíráskor a mulasztáson, akár 45 ezer forintos állatvédelmi bírságra is számíthat - figyelmeztetnek az állatvédők.
A nagyjából rizsszem méretű chip beültetése látszólag alig különbözik egy egyszerű védőoltás beadásától: a szerkezetet a nyak bal oldalán, a bőr alá helyezik. A transzpondert tartalmazó kapszula szövetbarát anyagból készül, ezért nincs káros hatással az állat szervezetére.