-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A szemfertőzés kutyáknál is jelentkezhet és nagyon zavarja is őket. Olvasd tovább, hogy megtudd, miért kell hetente ellenőrizned a kutyád szemeit!
Az emberekéhez hasonlóan, a kutyák szeme is nagyon érzékeny, éppen ezért szükségük van némi ápolással és időnkénti tisztítással egybekötött odafigyelésre. Annak ellenére, hogy a könnyek, a szempillák és a szemhéjak természetes védelmet biztosítanak a szemnek, nem mindig működnek tökéletesen a szennyeződésekkel és a porral szemben, így ezek néha a kutya szemébe kerülnek.
Az egyik szembetegség, amelyre a kutyák hajlamosak, a kötőhártya gyulladás. Ez egy olyan fertőzés, amely a kötőhártyát érinti; a kötőhártya egy vékony hártya, amely a szem elülső részét védi. Következményeként a szem kiszárad és kivörösödik. Mivel a szem begyullad, fel fogsz figyelni egy sűrű váladékra, amely a belőle folyik. Emiatt a kutya nagyon nehezen tudja kinyitni a szemét. A probléma kezelését meg lehet oldani egy kis kenőccsel, amelyet az állatorvosod ír fel.
![]() |
Elvihetnél fodrászhoz |
Ha a kutyának hosszú a szőre, ne feledd, hogy a hosszabb szőrrel együtt az esetleges látás problémák is előjönnek. Ha egy mód van rá vágd le úgy, hogy a szőr végei ne érjenek a szemébe, mert az irritációt vagy egyéb szemkárosodást okozhat. A legjobb, ha időnként leellenőrzöd az állat szemét és eltávolítasz minden idegen testet vagy piszkot, ami bele kerülhetett.
A kutya szemét számos különböző károsodások és betegségek érhetik, mint például a szürkehályog. Ez egy olyan károsodás, amely a szemlencse elhomályosodásához vezet és bizonyos idő után teljesen áthatolhatatlanná válik. Az idő múlásával az érintett szem vakságához vezethet. Ha a szemszövetbe idegen testek kerültek, az emiatt fellépő irritáció szaruhártyafekélyt okozhat és az azt körülvevő szövetek esetleges elváltozását. Ha a szemcsatornákkal kapcsolatban merül fel valamilyen probléma, gyakori könnyezést észlelhetsz a kutyánál, akkor lehet szó az epiphora-ról, egy olyan betegségről, amelynek következtében a könny szivárogni kezd.
![]() |
Viszket, viszket, viszket... |
Azonkívül, hogy megnézed, nincs-e semmi probléma a kutya szemével, hetente egyszer alaposabb ellenőrzéseket is végezhetsz, hisz ezáltal azonnal felfedezheted a nemkívánatos szembetegséget. A kutya szeme körüli bőrt, meleg vízbe mártott vattával tisztíthatod meg, így eltávolíthatod róla a szennyeződéseket, a port és a nyálkát.