-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A házikedvencek antibiotikumos kezelésében az egyik legnehezebb feladat a tabletták rendszeres beadása. Ezt a problémát orvosolja egy két hétig hatásos injekció.

Miért szükéges a Convenia?
Az injekciós kezelés kifejlesztésére azért volt szükség, mert a legtöbb állattulajdonosnak valamilyen okból problémát okoz az, hogy gyógyszert adjon be állatának. Ezért - noha egy adott kezelés sikertelenségének számos oka lehet - az állattulajdonosok gyógyszerbeadási képességén és hajlandóságán sok múlhat. A gazdik sokszor a gyógyszert vagy aluldozírozzák, vagy túladagolják esetleg csak elmulasztják beadni. Igaz, a kedvencek sem könnyítik meg a pirulák beadását: elbújnak, elfordítják a fejüket, vagy ha sikerül is beadni a szert, észrevétlenül kiköphetik, ezzel máris felborítva az antibiotikum-kúra folytonosságát, annak hatásosságát.



Hogyan hat?
A Convenia injekció különlegessége a hosszú hatástartam (akár két hét), melynek köszönhetően lehet, hogy egyetlen injekció beadása elegendő az állat felépüléséhez. A hosszú hatástartam oka, hogy az állat anyagcseréje nagyon lassan üríti ki a Convenia hatóanyagát. Ez azt jelenti, hogy a hatóanyag akár két héten át is magasabb koncentrációban lesz jelen a vérben, mint a fertőzést okozó baktériumok elpusztításához szükséges szint. Így a gazdinak nem kell aggódnia a tabletták beadása vagy annak elmulasztása miatt. Az injekció beadása utáni 3-4. napon az állton már észrevehető a javulás és az idő előrehaladtával a Convenia hatása csak fokozódik. Ha letelt az injekcó beadásától számított két hét, az állatorvos a kontrollvizsgálaton ellenőrzi az állatot, hogy teljesen egészséges-e. Ha igen, akkor mindenki boldogan térhet haza, ha nem akkor a kezelést meg kell ismételni.
Az állat javulását a gazdi is elősegítheti!
- Folytatni kell az állatorvos által felírt egyéb gyógyszerek adagolását
- A testmozgás javítja a vérkeringést, az étvágyat és az emésztést, ezért azt érdemes beiktatni a napirendbe, persze csak kíméletesen
- Az állat kosarát meleg, csendes helyen érdemes elhelyezni
- Ha állatunk étvágytalan és nem eszik, akkor kedvenc ételét felaprítva, kézmeleg állapotban kínálva talán rábírhatjuk néhány falatra
- Friss víz mindig legyen kedvencünk előtt

De ha az állat láthatóan jól van, javul állapota, és a kedélye is jó, akkor elegendő a kéthetes kúra leteltével felkeresni az állatorvost. A kontrollvizsgálatot azonban nem szabad kihagyni, még akkor sem, ha már láthatóan jól van a kedvenc, mert a nem teljesen gyógyult baktériumos fertőzések antibiotikum-rezisztens törzsek kialakulását eredményezhetik, ami nagyon komoly probléma lehet minden antibiotikumos kezelés esetén!
Pfizer Kft.