-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az új Alkotmány tervezet komoly visszalépéseket tartalmaz a környezet- és egészségvédelem terén a jelenleg hatályos alaptörvényhez képest - állapította meg 104 magyar környezet- és természetvédő civil szervezet, amelyek egyúttal konkrét javaslatokat is eljuttattak a parlamenti frakcióknak és az érintett országgyűlési bizottságoknak.
Komoly hiányosság, hogy a tervezet nem rögzíti az egészséges környezethez való jogot, ehelyett az állam környezetvédelmi kötelezettségei kerülnek túlsúlyba, ami azt a veszélyt hordozza magában, hogy a védelem szintje, és annak számonkérhetősége bizonytalanná válik.
A szervezetek kifogásolják, hogy a tervezet szerint, a jövő nemzedékek országgyűlési biztosának önállósága és függetlensége megszűnne, ezzel pedig a nemzetközi szinten is példaértékű intézmény működésének alapvető feltételei csorbulnának. A zöld szervezetek szerint korszerű, a világ és hazánk helyzetét helyesen értékelő, hosszú távra készített alaptörvényben biztosítani kell a környezeti információkhoz való hozzáférhetőség, illetve a döntéshozatalban való részvétel jogát. Az új Alkotmányban mindenképpen rögzíteni kell az elért védelmi szinttől való visszalépés tilalmát, illetve a nemzetközi dokumentumokban elfogadott környezetvédelmi alapelveket.

A civilek elismeréssel nyugtázzák, hogy a tervezetben több értékes, új gondolat szerepel, így például a Kárpát-medence természeti értékeinek megóvása, valamint a fenntarthatóságra való utalás és az erőforrások gondos felhasználására való törekvés. Szintén előremutató javaslat a tulajdonnal való társadalmi felelősség rögzítése és a jövő nemzedékek szükségleteinek figyelembevétele a nemzeti vagyon kezelése során.