-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A dolmányos varjú elterjedt Európa szerte, majd Ázsiában, Észak-Amerikában és Egyiptomban is. Mit érdemes még tudnunk erről a madárról?
Mérete 51 cm. A varjú kékes- vagy lilás fekete, tollazata rendkívül fényes is lehet. Pontosabban a Kelet - Europában található varjak tolla feketésszürke színezetű, míg a Nyugat - Európában élőké fekete. A csőre széles és tompa, az alján csupasz. Az orra körül néhány toll libeg. A felnőtt példányokkal ellentétben a fiókák kevésbé fényesek.
![]() |
Kukázó varjú |
A fészek általában vesszőből és botocskákból készül, és mindkét varjú hozzájárul ennek a felépítéséhez. Fészkük általában a fák ágain található. Láthatunk varjúfészkeket parkokban, erdős területeken, kisebb erdőkben, temetőkben stb. A tyúk 4 - 6 zöldes tojást rak le, amelyet barnás pöttyök tarkítanak A költés 18 napig tart. Ezalatt a kakas eteti a tyúkot. Miután a kicsik kikeltek, a szüleik 31 napig vigyáznak rájuk.
A dolmányos varjú mindenevő madár, ami azt jelenti, hogy rovarokkal, kisebb gerinctelenekkel, apró madarakkal, magvakkal táplálkozik, és amint a neve is mutatja, a dög is része az étrendjének.