-
Programmatic specialista
-
Autószerelő
-
Eladó, szabász
-
Értékesítési menedzser - Állásportál.hu
-
Kisgyermeknevelő gondozó
-
Sofőr
-
Pincér
-
Épületkarbantartó munkatárs
2023. 10. 27
-
Pék - Kemencés
2023. 10. 27
-
Összeszerelő pozíció 2 műszakban Kunszentmiklóson
2023. 10. 27
-
Gépkezelő munkatárs (Szeged)
2023. 10. 27
-
Karbantartás támogató technikus
2023. 10. 27
-
Szállodai Karbantartó / Villanyszerelő
2023. 10. 27
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Kínában őshonos kolibrihal (Tanichthys albonubes) hazánkban is népszerű, közkedvelt "gyakorlóhal". Mindezt annak a jó tulajdonságának köszönheti, hogy rendkívül szívós, így kezdő akvaristák szívesen vásárolják első eresztésként akváriumukba.
Mindemellett még szép is: lenyűgöző, neonhalra emlékeztető színezetével magába bolondítja a halkedvelőket. A mindössze 4 centiméteresre növő halfaj teste oldalról kissé lapított, nyújtott hengeres alakú. Háta sötétbarna. A hasától a farktőig zöldessárga csík húzódik, amely alatt egy sötétbarna sáv fut. Hasa piszkosfehér vagy világossárga. Ivarmeghatározása viszonylag egyszerű: a hím hasvonala egyenes, úszói élénkek, míg a nőstényé domború és a színei halványabbak.
![]() |
Színpompás, kecses díszhal |
Birkatermészetű
A kolibrihal békés természete miatt igazi csapathal. Szinte minden, méretben hozzá illő csapathallal együtt tartható. Táplálékában nem válogatós, szívesen fogyaszt bármilyen élő- és száraz eleséget (például: tubifex vagy vízibolha). Strapabíró: az akvárium vizének minőségére egyáltalán nem igényes. Sőt, az alacsony hőmérsékletet is jól tűri. Télen simán elvan a 12-16 °C-os vízben, és nyáron sem kér 25 °C-nál magasabb hőmérsékletű medencét. Egyedül az oxigénmennyiségre kell odafigyelnünk, mert az oxigén hiányát egyáltalán nem tűri, még rövid ideig sem!
![]() |
A friss víz és az elegendő mozgástér nagyon fontos! |
Könnyen szaporítható - bemutatjuk, hogyan
Egyszerű tartását még szaporodása sem nehezíti. Pár alapszabály betartásával sikeres kolibrihal tenyésztőkké válhatunk. Nézzük, mi kell a sikerhez!
Szerezzünk be egy 10 literes medencét, töltsük fel közepesen kemény forralt csapvízzel és a vízhőfokot 23-25 °C-ra állítsuk be. Találjuk ki, hogy mikor szeretnénk ívatni a halainkat. Ha ez megvan, akkor a tervezett ívatás előtt 2 héttel a nemeket válasszuk külön. Mivel nem ikrafalók, nincs szükség kavicsra aljzatként, viszont a biztonságérzetük növelése érdekében pár növényt azért betehetünk. A párt az esti órákban tegyük át a medencébe, hogy másnap nyugodtan hozzáláthassanak az ikrarakáshoz. Ívás után távolítsuk el az ívatómedencéből a tenyészállatokat. Az ivadékok 36-48 óra alatt kelnek ki és a 4-5. napon már el is úsznak. Mivel szájnyílásuk meglehetősen kicsi, így első eleségként papucsállatkát vagy kerekesférget adjunk.A fiatal példányok világító, élénk színűek, de ez idősebb korukra megkopik.